تابلو فرش ایران تابلو فرش ایران .

تابلو فرش ایران

گذری بر تابلو فرش ماشینی

در گذشته تابلو فرش ها تنها به صورت دستباف تهیه می شدند اما با گسترش استفاده از ماشین آلات و دستگاه ها و پیدایش فرش های ماشینی ، تابلو فرش ها هم به صورت ماشینی تولید شدند .


اولین تابلو فرش ماشینی جهان در شهر کاشان تولید شد که در ابتدا با شانه و تراکم های کم تولید می شد اما با گذشت زمان این محصول هم پیشرفت کرده است .


تابلو فرش جنبه تزیینی و زینتی دارد و با قاب های زیبایی که در اطراف آن قرار می گیرند بر روی دیوار نصب می شوند .


ابعاد رایج این محصول معمولا کوچک هستند و به صورت 50 * 35 ، 50 * 70 ، 70 * 100 ، 80 *120 ، 100 * 150 و 200 * 300 سانتی متر تولید می شوند . امکان بافت تابلو فرش به صورت سفارشی هم وجود دارد . اگر طول و عرض خاصی را در نظر دارید یا ابعاد بزرگ از آن را می خواهید می توانید به صورت سفارشی آن را تهیه کنید .


طرح ها به کار رفته در این محصولات عبارتند از : مناظر طبیعی ، حیوانات ، گل ، آیات قرآنی ، اشخاص ، چهره ، ترکیبی و نقاشی هنرمندان مشهور جهان .


تابلو فرش ماشینی


تابلو فرش های دستباف در گذشته کاربرد زیادی داشتند و بسیار نفیس و ارزشمند بودند اما با توجه به دشواری های بافت قیمت بالایی داشتند . با ورود تابلو فرش های ماشینی تحولی در این صنعت ایجاد شد .


قیمت تابلو فرش های ماشینی بسیار مناسب تر است اما هنوز هم تولید تابلو های دستباف ادامه دارد .


روش تولید این محصولات دقیقا مانند فرش های ماشینی است و تنها در ابعاد ، کاربرد و طرح هایشان تفاوت دارند . یعنی طرح تابلو در دستگاه ثبت می شود و سپس با استفاده از نخ ها با رنگ های متنوع ، طرح بافته می شود .


تابلو فرش ماشینی به صورت 1200 شانه ، 1000 شانه ، 700 شانه ، 550 شانه ، 480 شانه ، 350 شانه و غیره بافته می شود . تعداد شانه یا تراکم بر زیبایی و قیمت تابلو فرش تاثیر دارد .


این تابلو ها دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی هستند و محدودیتی در این زمینه ندارند .


کشور ایران با به کار بردن بهترین ماشین آلات و صنایع در بافت فرش های ماشینی از اولین تولید کننده های تابلو فرش است . اولین تابلو فرش ماشینی در ایران بافته شده است و اولین قطب و مهم ترین کشور جهان در تولید این محصول است .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ دی ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۳۵:۰۵ توسط:علی عبداللهی موضوع: نظرات (0)