تابلو فرش ايران تابلو فرش ايران .

تابلو فرش ايران

مزيت تابلو فرش نسبت به ديگر تابلو هاي زينتي

هر كسي براي زينت خانه خود تصميم مي گيرد كه از انواع وسايل زينتي استفاده كند . يكي از وسايلي كه مي تواند در زيبايي منزل شما تاثير داشته باشد تابلو ها و ديوار كوب ها است .

تابلو فرش ماشيني كاشان


برچسب: تابلو فرش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۴:۰۶ توسط:علي عبداللهي موضوع: تابلو فرش نظرات (0)

گذري بر تابلو فرش ماشيني

در گذشته تابلو فرش ها تنها به صورت دستباف تهيه مي شدند اما با گسترش استفاده از ماشين آلات و دستگاه ها و پيدايش فرش هاي ماشيني ، تابلو فرش ها هم به صورت ماشيني توليد شدند .


اولين تابلو فرش ماشيني جهان در شهر كاشان توليد شد كه در ابتدا با شانه و تراكم هاي كم توليد مي شد اما با گذشت زمان اين محصول هم پيشرفت كرده است .


تابلو فرش جنبه تزييني و زينتي دارد و با قاب هاي زيبايي كه در اطراف آن قرار مي گيرند بر روي ديوار نصب مي شوند .


ابعاد رايج اين محصول معمولا كوچك هستند و به صورت 50 * 35 ، 50 * 70 ، 70 * 100 ، 80 *120 ، 100 * 150 و 200 * 300 سانتي متر توليد مي شوند . امكان بافت تابلو فرش به صورت سفارشي هم وجود دارد . اگر طول و عرض خاصي را در نظر داريد يا ابعاد بزرگ از آن را مي خواهيد مي توانيد به صورت سفارشي آن را تهيه كنيد .


طرح ها به كار رفته در اين محصولات عبارتند از : مناظر طبيعي ، حيوانات ، گل ، آيات قرآني ، اشخاص ، چهره ، تركيبي و نقاشي هنرمندان مشهور جهان .


تابلو فرش ماشيني


تابلو فرش هاي دستباف در گذشته كاربرد زيادي داشتند و بسيار نفيس و ارزشمند بودند اما با توجه به دشواري هاي بافت قيمت بالايي داشتند . با ورود تابلو فرش هاي ماشيني تحولي در اين صنعت ايجاد شد .


قيمت تابلو فرش هاي ماشيني بسيار مناسب تر است اما هنوز هم توليد تابلو هاي دستباف ادامه دارد .


روش توليد اين محصولات دقيقا مانند فرش هاي ماشيني است و تنها در ابعاد ، كاربرد و طرح هايشان تفاوت دارند . يعني طرح تابلو در دستگاه ثبت مي شود و سپس با استفاده از نخ ها با رنگ هاي متنوع ، طرح بافته مي شود .


تابلو فرش ماشيني به صورت 1200 شانه ، 1000 شانه ، 700 شانه ، 550 شانه ، 480 شانه ، 350 شانه و غيره بافته مي شود . تعداد شانه يا تراكم بر زيبايي و قيمت تابلو فرش تاثير دارد .


اين تابلو ها داراي طرح و رنگ هاي بسيار متنوعي هستند و محدوديتي در اين زمينه ندارند .


كشور ايران با به كار بردن بهترين ماشين آلات و صنايع در بافت فرش هاي ماشيني از اولين توليد كننده هاي تابلو فرش است . اولين تابلو فرش ماشيني در ايران بافته شده است و اولين قطب و مهم ترين كشور جهان در توليد اين محصول است .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۳۵:۰۵ توسط:علي عبداللهي موضوع: نظرات (0)